روزی برای همه مادران اکنون و فردا

دلم میخواد روز مادر رو تبریک بگم به همه مادران دیروز ، امروز و مادران فردا.

روز مادر از اون روزهایی که هزاران زن مثل من آرزو دارند طور دیگه ای مزه اش کنند.

سالهای کودکی و نوجوانیم همیشه روز مادر برام در خریدن بهترین کادویی که میتونستم معنی میشد. فکر میکردم باید سعی کنم همه پولهای پس اندلزم رو برای مادرم بهترین چیزی که میشه رو بخرم. روز مادر برام روز خرید کادو گل بود. خیلی به این فکر نمیکردم که اصلا چرا روز مادر وجود داره. برام واضح بود که باید از مادر تشکر کرد. چون شبها بالای سرم بیدار بوده. چون به من محبت کرده شیر داده. زندگیش را فدا کرده. و خلاصه همه این حرف های بسته بندی شده و کلیشه ای که همه بلدیم.

وقتی ازدواج کردم و از مادرم دور شدم روز مادر یک جور نوستالژی برام شد. به یاد روزهایی که با مادرم بودم. حالا میخواستم بازم با خریدن بهترین کادو ها به مادرم بگم گرچه پیشش نیستم اما همیشه دلتنگ با او بودنم. حالا به لیست خرید های روز مادر کادو برای مادر همسرم هم اضافه شده بود.

من عاشق کادو خریدن و فکر کردن به این کارم. چند ساله که هر سال روز مادر برای دو تا مادر عزیزم کادو میخرم و میخوام ازشون تشکر کنم. تا ۳ سال پیش هنوز به فکر تشکر کردن بابت همون کلیشه ها بودم .

اما سه ساله که هر ماه آرزو میکنم مادر بشم . سه ساله که مادرهام آرزو میکنند من مادر بشم.

سه ساله مادرهام با من همراه شدن و هر روز و هر ماه به من امید میدن که منهم مادر میشم.

مادرهای من قدم به قدم با من و همسرم و مشکل بجه دارنشدنمان پیش اومدن. بی هیچ گله و شکایتی به ما اجازه دادند راهمان را انتخاب کنیم.

من از مادرهام ممنونم اما نه به خاطر شبهایی که نمی فهمیدم و بالای سر من و همسرم بیدار بودند. یا روزهایی که ما نمیفهمیدیم و برای ما فداکاری میکردند.

ممنونم برای سه سال صبر و همراهی. برای دعاهایی که من نشنیدم برای ما کردند. برای اشکهایی که من ندیدم و از ته دلشون برای ما ریختند. برای همه لبخندهایی که همیشه روی لبشون بود. برای همه تشویق ها و انرژی های مثبتی که به ما دادند. برای دلهاشون که با هر غصه ما لرزید اما نگذاشتند ما در راهمون بلرزیم.

از مادرهام ممنونم که منرو گرچه فرزندی ندارم اما به چشم مادر میبینند و به حس مادرانه من احترام میزارند و اجازه دادند بی هیچ پروایی در راهی که دوست دارم خرجش کنم.

از اینکه ناهمواریهای این بخش از زندگی ما رو فهمیدند و با حس مادرانه شان همراه ما شدند تا باری رو از دوشمون بگیرند نه اینکه باری اضافه کنند ممنونم.

شاید باید روز مادر از خدا هم تشکر کنم. یک جور روز شکر گزاری . برای داشتن این مادرها در زندگیمون.

روز مادر رو به همه مادرها چه اونهایی که فرزندشان را در شکم حمل کردند چه آنها که در قلبشان حمل کردند تبریک میگم.

روز مادر را به همه مادرهایی که هنوز مادر نیستند اما بند بند وجودشان لبریز از حس مادرانه است تبریک میگم.

و آرزو میکنم روزی همه ما در کنار  فرزندانمان  روز مادر روز شکر گزاریمون هم باشه.

 

امسال مطمئنم که برای چه چیزهایی باید از مادرهام تشکر کنم.

angel_doves_blue.jpg

/ 64 نظر / 136 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دکتر کوچولو

سلام... کجایید؟؟؟؟[سوال] خیلی وقته ازتون بیخبریم.... منتظر گذاشتن دوستان کار خوبی نیستااااا گفته باشم..[چشمک]

ونوشه مامان سارا

سلام میشه از خودتون به من هم خبر بدی برام ایمیل بزن [ماچ][ماچ][ماچ]

شاپرک

سلام دیگه از خودت و غزل نمی نویسی ؟ حالتون خوبه [سوال]

علي

سلام دوست من وبلاگ خيلي جذابي داري مايلي تبادل لينك كنيم؟ ممنونم منو با عنوان " پديده تيانشي - سلامتي و ثروت" لينك كنيد. ممنون

ونوشه مامان سارا

سلام خوبی ؟؟؟؟ از خودت که خبر نمیزاری لااقل دعا یادت نره؟؟////[ماچ][ماچ][ماچ]

ونوشه مامان سارا

سلام واقعا محشره .... صدقه زیاد بزار مراقب خودتون باشید .. از دور میبوسمتون ... روزهای خوبی داشته باشید دعا هم یادتون نره[ماچ][ماچ][ماچ][قلب][قلب][قلب]

مریم مامان فاطمه

سلام عزیزم. هرچی صبر کردم دیدم ازت خبری نیست دیگه طاقت نیاوردم. کجایی؟ چرا به ما هیچ خبری نمیدی؟ نگرانم بیا دیگه. حداقل یک ایمیل خشک و خالی. به خدا مثل خواهرم دوستت دارم. می بوشمت و در انتظار دریافت خبری از جانبت هستم.

شیلا

فقط می تونم بگم زبونم بند اومده. از کامنت گذاشتن. از فکر کردن. از نوشتن و حتی احساس کردن. شما واقعا بهشت زیر پاتونه. مطمئنم. همونقدر که مطمئنم همه بچه ها فرشته اند. خدا همیشه یار و یاورتون و مرسی. بابت این همه مردانگی. زنانگی و انسانیت.

نادره

salam ye pesar bache daram tu iran az ohde man khareje har kas sharayet dare bege

نادره

بچه كاملا سالمه از هيچ نظرم مشكلي نداره ....هر كي شرايط داره لطفا سريع جواب بده اين بچه تا چند روز ديگه به دنيا مياد ميخوام بدمش به كسي كه واقعا زندگيش زيرو رو ميشه شماره تماس بذاريد ايميل:nadi_demon63@yahoo.com