خوشحالم ، امروز قاضی دادگستری حکم ما را صادر کرد. شاید ما تنها آدم های همیشه خندان راه پله های دادگستری باشیم. 

ما از امروز رسما و به حکم قاضی دادگاه پدر و مادر یک کودک هستیم که جای اسمش در حکم خالی مانده.

وقتی فکر میکنم می بینم اینقدر سریع اتفاق افتاد که باور کردنش آسون نیست. آخر های سال پیش بود که من و همسرم باهم تصمیم گرفتیم کودکی را به فرزندی قبول کنیم. این فقط یک تصمیم بود و با شنیده های ما از این که این راه بسیار طولانی و پر دردسر است ، گمانمان این بود که حالا حالا ها باید بدویم و بالا پایین پله های دادگستری و بهزیستی بریم.

در حقیقت همینکه ما به این تصمیم رسیدیم هم خودش یک اتفاق خاص بود. من و همسرم هر دو زیر ۳۴ سال داریم و هر دو از نظر علم پزشکی سالمیم.

 این یک اعتراف صادقانه است. من خیلی پیش از ازدواجم همیشه فکر می کردم این خیلی واضح و بدیهی است که اگر زوجی بچه دار نشدند فرزندی را قبول کنند.

حتی در چراییش جای سوال هم برام نبود. وقتی واقعا در این آزمایش قرار گرفتم  باز همانطور فکر می کردم . به قول معروف هنوز گرم بودم. همسرم هم انصافا حتی یک مکث کوچک هم نکرد.بر عکس آنچه من از آقایان شنیده بودم.

وقتی تصمیم گرفتیم کم کم متوجه شدم که این تصمیم یعنی چه. من این یادداشتها را برای کودکم مینویسم که شاید روزی از بین آنها پدر و مادرش و خودش را بهتر بشناسد. پس عزیزم این رو بدون که ما حتی یک لحظه هم در تصمیم مان تردید نکردیم و نمی کنیم. حتی در همان روزهایی که در تنهایی هایمان به این کار فکر میکردیم . ما فقط گیج بودیم و هنوز هم هستیم.

تمام کارهای اداری ما از پزشکی قانونی و تشخیص هویت و سازمان خون و کلانتری در یک ماه تمام شد. باورکردنی نیست. فقط یک ماه. اما این یک ماه خیلی هم خوش آیند نبود. ما برای پدر مادر شدن باید از همه مسئولین محترم ادارات فوق اجازه و تاییدیه میگرفتیم.

اینکه در یک روز برای ۱۰ نفر توضیح بدهی که چرا با این سن کم می خواهی بچه بیاوری خیلی هم خوش آیند نیست. وقتی خانم منشی پزشکی قانونی جلوی تو که می داند برای چه کاری اونجا هستی می گوید این بچه های بهزیستی همه نا مشروع( البته ایشان کلام دیگری را بکار برد) هستند و باعث از بین رفتن برکت خانواده می شوند  ، اصلا خوشحال نمی شی .ولی همان روز هم تردید نکردم.

ما در خواستن تو تردید نمی کنیم. عزیزم تو هدیه خدا برای ما هستی .چه فرقی می کند در چه بسته بندی به ما داده شوی.

/ 2 نظر / 25 بازدید
عارفه

سلام بهتون تبريک ميگم به دو دليل: اول اينکه بالاخره بچه دار شديد و تبريک دوم هم به خاطر اين طرز فکر بازتون هست اميدوارم اين بچه شادی و خوشی رو به خونتون بياره شاد باشيد

فرشته

قدم نو رسيده مبارک.