شطرنج زندگی ...

از زمان کودکی هر وقت ما درگیر مشکلی می شدیم پدرم می گفت بچه ها زندگی مثل بازی شطرنج می مونه. سعی کنید با فکر پیش برید و حرکت بعدی را حدس بزنید.

جزو نصیحت های دیگر پدر م این بود که هر وقت گرسنه بودید اولین رستورانی که دیدید غذا بخورید و هر وقت بنزین کم داشتین اولین پمپ بنزین سوخت بگیرید.

حالا من به شما میگم دوستان عزیز زندگی مثل بازی شطرنجه اما زندگی در ایران بخصوص اگر سر و کارتون با بعضی از مدیران دولتی بیفته مثل بازی شطرنج با یک میمون میمونه چون شما نه میدونید حرکت بعدیش چیه نه میتونین تصور کنید که امکان داره یک دفعه بزنه زیر صفحه بازی و بگه من بردم.!!!!

نصیحت بعدی اینکه هر وقت گرسنه بودید اولین رستورانی که دیدید غذا بخورید و هر وقت بنزین کم داشتین اولین پمپ بنزین سوخت بگیرید. و مهمتر اینکه هر وقت در نوبت فرزند خوانده بودید بدون تعارف اولین بچه ای که خوب بود را قبول کنید. غفلت موجب پشیمانی است.

من نصیحت های پدرم را فراموش کردم و حالا مستحق مجازاتم که به لطف آقایون مدیران از شدیدترین نوعش هم هست.

اما این را باز هم می گم حتی هنوز بین این جماعت مدیران که نمی دونم از کجا آمدن مردمانی هستند که آدم را یاد صفت های انسانی فراموش شده می اندازند.

/ 4 نظر / 23 بازدید
ندا

سلاممممممممممممممممممممم گل خانم.آدرس وبلاگت از يادم رفته بود.خيلي دوست داشتم بهت سر بزنم.الان اتفاقي از وبلاگ ساحل پيدات کردم.چقدر خوشحال شدم راستي منو که از يادت نرفته

سميرا

سلام کجا بودی توروخدا دلسرد نشو کارهاتون به کجا رسید؟ خیلی دل نگرانت بودم عزیزم

سميرا

مامانی توی نی نی سايت با چه اسمی چت می کنی ؟