روزی برای همه مادران اکنون و فردا

دلم میخواد روز مادر رو تبریک بگم به همه مادران دیروز ، امروز و مادران فردا.

روز مادر از اون روزهایی که هزاران زن مثل من آرزو دارند طور دیگه ای مزه اش کنند.

سالهای کودکی و نوجوانیم همیشه روز مادر برام در خریدن بهترین کادویی که میتونستم معنی میشد. فکر میکردم باید سعی کنم همه پولهای پس اندلزم رو برای مادرم بهترین چیزی که میشه رو بخرم. روز مادر برام روز خرید کادو گل بود. خیلی به این فکر نمیکردم که اصلا چرا روز مادر وجود داره. برام واضح بود که باید از مادر تشکر کرد. چون شبها بالای سرم بیدار بوده. چون به من محبت کرده شیر داده. زندگیش را فدا کرده. و خلاصه همه این حرف های بسته بندی شده و کلیشه ای که همه بلدیم.

وقتی ازدواج کردم و از مادرم دور شدم روز مادر یک جور نوستالژی برام شد. به یاد روزهایی که با مادرم بودم. حالا میخواستم بازم با خریدن بهترین کادو ها به مادرم بگم گرچه پیشش نیستم اما همیشه دلتنگ با او بودنم. حالا به لیست خرید های روز مادر کادو برای مادر همسرم هم اضافه شده بود.

من عاشق کادو خریدن و فکر کردن به این کارم. چند ساله که هر سال روز مادر برای دو تا مادر عزیزم کادو میخرم و میخوام ازشون تشکر کنم. تا ۳ سال پیش هنوز به فکر تشکر کردن بابت همون کلیشه ها بودم .

اما سه ساله که هر ماه آرزو میکنم مادر بشم . سه ساله که مادرهام آرزو میکنند من مادر بشم.

سه ساله مادرهام با من همراه شدن و هر روز و هر ماه به من امید میدن که منهم مادر میشم.

مادرهای من قدم به قدم با من و همسرم و مشکل بجه دارنشدنمان پیش اومدن. بی هیچ گله و شکایتی به ما اجازه دادند راهمان را انتخاب کنیم.

من از مادرهام ممنونم اما نه به خاطر شبهایی که نمی فهمیدم و بالای سر من و همسرم بیدار بودند. یا روزهایی که ما نمیفهمیدیم و برای ما فداکاری میکردند.

ممنونم برای سه سال صبر و همراهی. برای دعاهایی که من نشنیدم برای ما کردند. برای اشکهایی که من ندیدم و از ته دلشون برای ما ریختند. برای همه لبخندهایی که همیشه روی لبشون بود. برای همه تشویق ها و انرژی های مثبتی که به ما دادند. برای دلهاشون که با هر غصه ما لرزید اما نگذاشتند ما در راهمون بلرزیم.

از مادرهام ممنونم که منرو گرچه فرزندی ندارم اما به چشم مادر میبینند و به حس مادرانه من احترام میزارند و اجازه دادند بی هیچ پروایی در راهی که دوست دارم خرجش کنم.

از اینکه ناهمواریهای این بخش از زندگی ما رو فهمیدند و با حس مادرانه شان همراه ما شدند تا باری رو از دوشمون بگیرند نه اینکه باری اضافه کنند ممنونم.

شاید باید روز مادر از خدا هم تشکر کنم. یک جور روز شکر گزاری . برای داشتن این مادرها در زندگیمون.

روز مادر رو به همه مادرها چه اونهایی که فرزندشان را در شکم حمل کردند چه آنها که در قلبشان حمل کردند تبریک میگم.

روز مادر را به همه مادرهایی که هنوز مادر نیستند اما بند بند وجودشان لبریز از حس مادرانه است تبریک میگم.

و آرزو میکنم روزی همه ما در کنار  فرزندانمان  روز مادر روز شکر گزاریمون هم باشه.

 

امسال مطمئنم که برای چه چیزهایی باید از مادرهام تشکر کنم.

نویسنده : mamani در ساعت ۱٢:۱٤ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢۳ اردیبهشت ،۱۳۸٧
Comments نظرات ديگران      لینک دائم      افزودن به دلیشس